Zmarł Keith Flint, wokalista “The Prodigy”.

In Muzyka, Rozrywka

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów muzyki. 4 marca 2019 w wieku 49 lat zmarł wokalista zespołu “The Prodigy”, Keith Flint.

4 marca 2019 zakończył się pewien etap w muzyce. Keith Flint, legenda muzyki elektronicznej, najbardziej znany z roli wokalisty zespołu “The Prodigy”, zmarł w swoim domu w Dunmow w hrabstwie Essex. Miał 49 lat. Służby nie były w stanie go odratować, wykluczono również udział osób trzecich. Godzinę później, na swoim Instagramowym koncie, oświadczenie wydał sam zespół.

“Wiadomość jest prawdziwa, nie mogę uwierzyć, że to mówię, ale nasz brat Keith odebrał sobie życie w weekend.
Jestem zszokowany skorupą, k……. wściekły, zdezorientowany i ze złamanym sercem ….. spoczywaj w pokoju, bracie” napisał Liam Howlett, kompozytor zespołu.

Na chwilę obecną ciężko powiedzieć, co teraz czeka “The Prodigy”. Niedługo miało się rozpocząć tournee po USA, a w wakacje miał rozpocząć kolejne, tym razem po Europie (żaden koncert w Polsce). 2 listopada 2018 zespół wydał swój siódmy album, dobrze przyjęty przez fanów “No tourists”. Ostatni koncert pełnego składu miał miejsce miesiąc temu w Auckland, w Australii. Nie wiadomo, Czy Liam i Maxim Reality (drugi wokalista) zdecydują się kontynuować tournee. Może się niestety okazać, że to nie tylko była ostatnia płyta, ale też i koniec “The Prodigy”.

“The Prodigy” powstało w 1989 roku. W latach 90 stał się gwiazdą, a piosenki takie jak “Firestarter” stawały się hitami na całym świecie. W przeszłości do zespołu należał również Leeroy Thornhill oraz tancerka Sharky (przyjaciółka Keitha). “The Prodigy” znany jest jako jedna z ikon muzyki elektronicznej, który nie tylko umie eksperymentować ze zmianą stylu, ale także się w tym odnajduje. Do tej pory wydał 7 albumów, z czego kilka otrzymało nad Wisłą Złotą Płytę. Zespół znany był z tego, że zachwycał nie tylko muzyką, ale także teledyskami i niezapomnianymi koncertami.

You may also read!

Konkurs literacki

Przedwojenny konkurs literacki: Już nie zapomnisz mnie... o Krakowskich artystach występujących w dwudziestoleciu międzywojennym w Krakowie.

Read More...

Spektakl: Atrament dla leworęcznych

Recenzja spektaklu Teatru KTO w reżyserii Krzysztofa Niedźwieckiego pt. Atrament dla leworęcznych komedia absurdalna na ul. Kanoniczej 1 w Krakowie

Read More...

Teatr KTO: Stroiciel Grzebieni

Recenzja spektaklu pt. Stroiciel Grzebieni w wykonaniu aktorów z teatru KTO w reżyserii Krzysztofa Niedźwieckiego na ul. Kanoniczej 1 Scena Teatru Zależnego

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu