WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA Weronika Lucińska

In Newsy ze Świata

Woda towarzyszy nam nie tylko każdego dnia – jest z nami ciągle. Sami jesteśmy z niej zbudowani. Jest czymś tak wszechobecnym, że rzadko zastanawiamy się nad tym, czy może ona być czymś więcej. Na to pytanie postarała się znaleźć odpowiedź Weronika Lucińska w wystawie „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA”, która od 26 października będzie wystawiana w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

 

Zapewne rzadko myślimy o wodzie jako czymś innym niż płynie, który spożywamy. A to błąd, gdyż jest ona żywiołem, wokół którego narosła ogromna symbolika. Jeżeli zaś myślimy o jej wykorzystaniu w sztuce, to najpewniej pierwsze, co przyjdzie do głowy to różnego rodzaju fontanny, gdzie będzie tylko dodatkiem. Coś odwrotnego postanowiła natomiast pokazać Weronika Lucińska w „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA”, gdzie to właśnie woda będzie się znajdować na pierwszym planie.

 

 

Weronika Lucińska jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich na tejże uczelni. „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA” jest jej doktorancką wystawą. Autorka, zafascynowana tą niezwykłą cieczą, postanowiła skupić się na jej znaczeniu i właściwościach fizycznych, a przez to ukazać jej znaczenie materialne, symboliczne i w końcu jako jeden z podstawowych żywiołów.

 

 

Postanowiła to przedstawić w niecodzienny sposób, rozwijając swój warsztat i korzystając z różnych mediów. Oglądając „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA” będziemy mogli podziwiać ręcznie wykonane obiekty ceramiczne, które zestawione są z instalacjami szklanymi i rzecz jasna z wodą. Nie tylko w postaci płynnej, ale też stałej (lód) i gazowej. Jak autorka sama zaznaczyła dążenie do perfekcji stymuluje ją do poszukiwań nowych technik i instalacji.

 

 

Można więc się spodziewać różnych naczyń, połączonych kompozycji szklanych i ceramicznych, a także artystycznych ekspozycji wideo. Część z prac będzie zawieszona w powietrzu. Jedne z nich wyglądają na prostsze, inne na bardziej skomplikowane. Każda z prac jest wizualną historią o wodzie, prezentującą inną jej cechę. Co ważniejsze wstęp na wystawę jest bezpłatny, tak więc każdy będzie miał okazję ją zobaczyć.

 

 

25 października o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA”. Wystawa będzie czynna od 26 października do 30 listopada. Coolturowo.pl serdecznie zaprasza do odwiedzenia Galerii Miejskiej we Wrocławiu i jej zobaczenia. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę galerii.

 

Woda. Żywioł – Symbol – Materia

Wystawa doktorancka Weroniki Lucińskiej

Kurator: Mirosław Jasiński

Galeria Miejska we Wrocławiu

Wernisaż: 25.10.2018 (czwartek), godz. 18:00

Wystawa czynna od 26.10 do 30.11.2018
Wstęp bezpłatny

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz dołączyć do #CoolturowejRewolucji? Bądź zawsze na bierząco z #PełnąCoolturą. Zaprenumeruj newsletter!

*na pewno nie dostaniesz od nas żadnego spamu :)

You may also read!

Michał Hrisulidis “Złożony”

Gdy za oknem taki śnieg, aż nie chce się wychodzić z domu. A szkoda, bo zima to świetny okres do odwiedzenia muzeum czy galerii. Między innymi możecie zapoznać się z wystawą "Złożony", której autorem jest Michał Hrisulidis. Wystawa do zobaczenia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Smaczku dodaje fakt, że mija 30 lat od pierwszej wystawy pana Michała, która miała miejsce w tej galerii!

Read More...

Pudełko z guzikami Gwendy.

Stephen King pisze już kilkadziesiąt lat i nie zapowiada się na to, aby miał nagle przestać. To akurat dobra wiadomość, bo od niepamiętnych czasów jestem fanem jego pióra. Czy to kryminałów, dramatów czy rzecz jasna horrorów. Tylko jego “Mroczna wieża” mi się nie podoba. Za to “Pudełko z guzikami Gwendy” od razu pochłonąłem i powiem jedno - kawał dobrej literatury!

Read More...

Oakwood – horror z dinozaurami

Każdy fan “Jurassic Park” (i dinozaurów w ogóle) pewnie z miłą chęcią pograłby w jakąś dobrą grę z wielkimi gadami w roli tytułowej. Poczuć ten dreszczyk emocji, gdy ściga cię Tyrannosaurus Rex. Niestety, choć częściowo moda na nie wróciła, to wielcy wydawcy zdają się tego nie zauważać. “Oakwood” choć krótkie, stara się chronić honoru branży.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu