WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA Weronika Lucińska

In Newsy ze Świata

Woda towarzyszy nam nie tylko każdego dnia – jest z nami ciągle. Sami jesteśmy z niej zbudowani. Jest czymś tak wszechobecnym, że rzadko zastanawiamy się nad tym, czy może ona być czymś więcej. Na to pytanie postarała się znaleźć odpowiedź Weronika Lucińska w wystawie „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA”, która od 26 października będzie wystawiana w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

 

Zapewne rzadko myślimy o wodzie jako czymś innym niż płynie, który spożywamy. A to błąd, gdyż jest ona żywiołem, wokół którego narosła ogromna symbolika. Jeżeli zaś myślimy o jej wykorzystaniu w sztuce, to najpewniej pierwsze, co przyjdzie do głowy to różnego rodzaju fontanny, gdzie będzie tylko dodatkiem. Coś odwrotnego postanowiła natomiast pokazać Weronika Lucińska w „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA”, gdzie to właśnie woda będzie się znajdować na pierwszym planie.

 

 

Weronika Lucińska jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich na tejże uczelni. „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA” jest jej doktorancką wystawą. Autorka, zafascynowana tą niezwykłą cieczą, postanowiła skupić się na jej znaczeniu i właściwościach fizycznych, a przez to ukazać jej znaczenie materialne, symboliczne i w końcu jako jeden z podstawowych żywiołów.

 

 

Postanowiła to przedstawić w niecodzienny sposób, rozwijając swój warsztat i korzystając z różnych mediów. Oglądając „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA” będziemy mogli podziwiać ręcznie wykonane obiekty ceramiczne, które zestawione są z instalacjami szklanymi i rzecz jasna z wodą. Nie tylko w postaci płynnej, ale też stałej (lód) i gazowej. Jak autorka sama zaznaczyła dążenie do perfekcji stymuluje ją do poszukiwań nowych technik i instalacji.

 

 

Można więc się spodziewać różnych naczyń, połączonych kompozycji szklanych i ceramicznych, a także artystycznych ekspozycji wideo. Część z prac będzie zawieszona w powietrzu. Jedne z nich wyglądają na prostsze, inne na bardziej skomplikowane. Każda z prac jest wizualną historią o wodzie, prezentującą inną jej cechę. Co ważniejsze wstęp na wystawę jest bezpłatny, tak więc każdy będzie miał okazję ją zobaczyć.

 

 

25 października o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy „WODA. ŻYWIOŁ – SYMBOL – MATERIA”. Wystawa będzie czynna od 26 października do 30 listopada. Coolturowo.pl serdecznie zaprasza do odwiedzenia Galerii Miejskiej we Wrocławiu i jej zobaczenia. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę galerii.

 

Woda. Żywioł – Symbol – Materia

Wystawa doktorancka Weroniki Lucińskiej

Kurator: Mirosław Jasiński

Galeria Miejska we Wrocławiu

Wernisaż: 25.10.2018 (czwartek), godz. 18:00

Wystawa czynna od 26.10 do 30.11.2018
Wstęp bezpłatny

You may also read!

Gadu Gadu, czyli komunikator w erze messengera.

Wiele osób od dawna wieszczy mu koniec. Miał przeminąć w czasie, gdy rządzi Facebook, Snapchat i Twitter. Mimo to Gadu Gadu, znane też jako GG, trwa dalej, powracając co jakiś czas jak temat bumerang. Czy uśmiechnięte słońce dalej ma szansę?

Read More...

Wielkanoc 2019

Wielkanoc trwa w najlepsze. Z tego powodu Z tego powodu załoga portalu Coolturowo.pl życzy wam wszystkim wszystkiego najlepszego.   Tegoroczne święta

Read More...

Panika! Wariat na horyzoncie…

Raport Panika - Arti Grabowski Teatr KTO, scena klasyczna AST w Krakowie 5 kwietnia 2019r. godz. 19.00 Poeci i wariaci mają tę

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu