Weedcraft Inc. – i ty zostaniesz Escobarem.

In Gamingowo, Rozrywka

 

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że narkotyki to ogromny biznes, który w większości zasila kieszeń organizacji przestępczych. Jednym z najbardziej znanych jest marihuana, której hodowla lub sprzedaż jest nielegalna w naszym kraju. Za to bezpieczny z nią kontakt zapewni nam Weedcraft Inc.

 

W obecnych czasach ciężko wskazać, jakie symulatory nie powstały. Są farmera, śmieciarki, samolotu, koparki, chirurga, matki, kozła, muchy, a nawet kamienia. Są też te strategiczne, z takimi klasykami jak Sim City, Pizza Tycoon czy RollerCoaster Tycoon. Polskie studio Vile Monarch postanowiło dołączyć do tego grona ze swoim najnowszym tytułem – Weedcraft Inc. Do tej pory mogliśmy się cieszyć ich zabawną grą strategiczną (Crush your enemies) oraz symulatorem obrażania się (Oh…Sir!! The Insult Simulator). Teraz pracują nad Weedcraft Inc., w którym będzie można wcielić się w sprzedawcę marihuany. W hurtowych wręcz ilościach!

 

Akcja gry ma toczyć się w USA, co jest o tyle sensowne, że w części stanów marihuana jest legalna. Gracz ma zaczynać jako początkujący sprzedawca, który dąży do monopolizacji rynku. Poza czysto biznesową częścią będzie trzeba także dbać o odpowiedni wzrost roślin, a także tworzyć nowe mieszanki. Poza tym trzeba się liczyć z konkurencją, z którą zapewne będzie można rywalizować również w mniej legalny sposób. Trzeba oczywiście liczyć się z policją oraz politykami, ale tych ostatnich będzie można opłacać – by zalegalizować marihuanę, nie tylko tą medyczną.

 

Tym, co też może wyróżnić grę, mają być decyzje podejmowane w trakcie gry. Od czysto kosmetycznych do wpływających na rozgrywkę, jak podejście wobec pracowników. Ci mają mieć różny kompas moralny, a w przypadku złego traktowania ma być nawet opcja sprzedania właściciela na policje. Poza tym mają być scenariusze opowiadające konkretne historie. Twórcy sami chwalą się, że rozmawiają ze sprzedawcami, prawnikami i innymi osobami, które im doradzają co powinno jak wyglądać. Całość ma być opatrzona ładną, komiksową grafiką, która na pewno wielu osobom przypadnie do gustu, a muzykę tworzą czołowi polscy hip hopowcy.

 

Weedcraft Inc. na pewno wzbudzi kontrowersje swoją tematyką, co tylko zrobi mu darmową reklamę w mediach. Poza tym z zapowiedzi wynika, że dzieło Vile Monarch to tycoon nawiązujący do klasyków gatunku, więc można się będzie spodziewać dobrej gry. O tym, jak będzie wyglądało życie sprzedawcy marihuany będzie można się przekonać w 2019 roku. Na pewno informacje będą na bieżąco pojawiały na oficjalnej stronie gry.

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz dołączyć do #CoolturowejRewolucji? Bądź zawsze na bierząco z #PełnąCoolturą. Zaprenumeruj newsletter!

*na pewno nie dostaniesz od nas żadnego spamu :)

You may also read!

Michał Hrisulidis “Złożony”

Gdy za oknem taki śnieg, aż nie chce się wychodzić z domu. A szkoda, bo zima to świetny okres do odwiedzenia muzeum czy galerii. Między innymi możecie zapoznać się z wystawą "Złożony", której autorem jest Michał Hrisulidis. Wystawa do zobaczenia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Smaczku dodaje fakt, że mija 30 lat od pierwszej wystawy pana Michała, która miała miejsce w tej galerii!

Read More...

Pudełko z guzikami Gwendy.

Stephen King pisze już kilkadziesiąt lat i nie zapowiada się na to, aby miał nagle przestać. To akurat dobra wiadomość, bo od niepamiętnych czasów jestem fanem jego pióra. Czy to kryminałów, dramatów czy rzecz jasna horrorów. Tylko jego “Mroczna wieża” mi się nie podoba. Za to “Pudełko z guzikami Gwendy” od razu pochłonąłem i powiem jedno - kawał dobrej literatury!

Read More...

Oakwood – horror z dinozaurami

Każdy fan “Jurassic Park” (i dinozaurów w ogóle) pewnie z miłą chęcią pograłby w jakąś dobrą grę z wielkimi gadami w roli tytułowej. Poczuć ten dreszczyk emocji, gdy ściga cię Tyrannosaurus Rex. Niestety, choć częściowo moda na nie wróciła, to wielcy wydawcy zdają się tego nie zauważać. “Oakwood” choć krótkie, stara się chronić honoru branży.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu