Weedcraft Inc. – i ty zostaniesz Escobarem.

In Gamingowo, Rozrywka

 

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że narkotyki to ogromny biznes, który w większości zasila kieszeń organizacji przestępczych. Jednym z najbardziej znanych jest marihuana, której hodowla lub sprzedaż jest nielegalna w naszym kraju. Za to bezpieczny z nią kontakt zapewni nam Weedcraft Inc.

 

W obecnych czasach ciężko wskazać, jakie symulatory nie powstały. Są farmera, śmieciarki, samolotu, koparki, chirurga, matki, kozła, muchy, a nawet kamienia. Są też te strategiczne, z takimi klasykami jak Sim City, Pizza Tycoon czy RollerCoaster Tycoon. Polskie studio Vile Monarch postanowiło dołączyć do tego grona ze swoim najnowszym tytułem – Weedcraft Inc. Do tej pory mogliśmy się cieszyć ich zabawną grą strategiczną (Crush your enemies) oraz symulatorem obrażania się (Oh…Sir!! The Insult Simulator). Teraz pracują nad Weedcraft Inc., w którym będzie można wcielić się w sprzedawcę marihuany. W hurtowych wręcz ilościach!

 

Akcja gry ma toczyć się w USA, co jest o tyle sensowne, że w części stanów marihuana jest legalna. Gracz ma zaczynać jako początkujący sprzedawca, który dąży do monopolizacji rynku. Poza czysto biznesową częścią będzie trzeba także dbać o odpowiedni wzrost roślin, a także tworzyć nowe mieszanki. Poza tym trzeba się liczyć z konkurencją, z którą zapewne będzie można rywalizować również w mniej legalny sposób. Trzeba oczywiście liczyć się z policją oraz politykami, ale tych ostatnich będzie można opłacać – by zalegalizować marihuanę, nie tylko tą medyczną.

 

Tym, co też może wyróżnić grę, mają być decyzje podejmowane w trakcie gry. Od czysto kosmetycznych do wpływających na rozgrywkę, jak podejście wobec pracowników. Ci mają mieć różny kompas moralny, a w przypadku złego traktowania ma być nawet opcja sprzedania właściciela na policje. Poza tym mają być scenariusze opowiadające konkretne historie. Twórcy sami chwalą się, że rozmawiają ze sprzedawcami, prawnikami i innymi osobami, które im doradzają co powinno jak wyglądać. Całość ma być opatrzona ładną, komiksową grafiką, która na pewno wielu osobom przypadnie do gustu, a muzykę tworzą czołowi polscy hip hopowcy.

 

Weedcraft Inc. na pewno wzbudzi kontrowersje swoją tematyką, co tylko zrobi mu darmową reklamę w mediach. Poza tym z zapowiedzi wynika, że dzieło Vile Monarch to tycoon nawiązujący do klasyków gatunku, więc można się będzie spodziewać dobrej gry. O tym, jak będzie wyglądało życie sprzedawcy marihuany będzie można się przekonać w 2019 roku. Na pewno informacje będą na bieżąco pojawiały na oficjalnej stronie gry.

You may also read!

Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI

Bunkier Sztuki słynie z prezentowania nie tylko nowoczesnej, ale również również alternatywnej i niespotykanej sztuki. Bez znaczenia czy polskiej,

Read More...

Historia smoków – Ogień i Krew

Zdaje się, że "Gra o tron" najlepszy okres ma już za sobą. Niedawno skończył się serial, a o premierze

Read More...

Stworki na ulicy – Pokemon GO

Pokemony ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciągle wychodzą nowe gry, w coraz większej ilości miejsc da się kupić wersję

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu