Noc poezji

In Newsy ze Świata

Noc poezji, noc tajemnic, noc magii teatru, noc literatury

 

Noc poezji jest dla ludzi pragnących poczuć magię poezji, kultury i niezwykłości. Ta noc przenosi nas do świata nierzeczywistego stworzonego przez nasz własny umysł. Podczas tej nocy zabawimy się słowem, poezją i magią literatury. Podczas tej nocy wydarzą się niezwykłe sytuacje czasem nawet niewytłumaczalne. Na krakowskim rynku zostanie wydane wielkie weselisko, a kto by nie chciał wejść na imprezę w szczególności jeśli jest za darmo? Cały Kraków zostanie owładnięty słowem, czynem, aktorstwem, magią nie tylko teatrów i warsztatów ale też magią kina, performance i surrealizmu oraz interpretacji. Niezwykła różnorodność imprez pozwala nam odnaleźć coś dla siebie. Od warsztatów teatralnych, gier miejskich, wieczorków poetyckich, improwizowanych koncertów po widowiska, projekcje kinowe i zabawy dla dzieci. Poezja nie musi być nudna ani smutna. W tę noc przeniesiemy się nie tylko na Weselisko ale i też do krainy snów gdzie wszystko jest możliwe, a ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i kreatywność.

 

Noc poezji
Noc poezji

 

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców nie tylko Krakowa ale też całej Polski. Podczas tej nocy poczujesz dreszcz emocji, dotyk poezji i serce słowa pisanego. Zostaniecie przeniesieni do świata magii wyobraźni, by potem obudzić się ze snu całkowicie odmienionym. Ta noc zmienia ludzi, ta noc przenosi nas do innego wymiaru życia, jestestwa i duszy. Wypowiedziane słowa podczas tej nocy zawsze pozostawią ślad na duszy i w sercu. Przecież poezja i słowo pisane przetrwają tysiąclecia. A my pozostawimy po sobie ślad w Krakowie.

 

A oto link do wydarzenia: https://krakowskienoce.pl/noc_poezji2018/223077,0,1,program.html

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz dołączyć do #CoolturowejRewolucji? Bądź zawsze na bierząco z #PełnąCoolturą. Zaprenumeruj newsletter!

*na pewno nie dostaniesz od nas żadnego spamu :)

You may also read!

Michał Hrisulidis “Złożony”

Gdy za oknem taki śnieg, aż nie chce się wychodzić z domu. A szkoda, bo zima to świetny okres do odwiedzenia muzeum czy galerii. Między innymi możecie zapoznać się z wystawą "Złożony", której autorem jest Michał Hrisulidis. Wystawa do zobaczenia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Smaczku dodaje fakt, że mija 30 lat od pierwszej wystawy pana Michała, która miała miejsce w tej galerii!

Read More...

Pudełko z guzikami Gwendy.

Stephen King pisze już kilkadziesiąt lat i nie zapowiada się na to, aby miał nagle przestać. To akurat dobra wiadomość, bo od niepamiętnych czasów jestem fanem jego pióra. Czy to kryminałów, dramatów czy rzecz jasna horrorów. Tylko jego “Mroczna wieża” mi się nie podoba. Za to “Pudełko z guzikami Gwendy” od razu pochłonąłem i powiem jedno - kawał dobrej literatury!

Read More...

Oakwood – horror z dinozaurami

Każdy fan “Jurassic Park” (i dinozaurów w ogóle) pewnie z miłą chęcią pograłby w jakąś dobrą grę z wielkimi gadami w roli tytułowej. Poczuć ten dreszczyk emocji, gdy ściga cię Tyrannosaurus Rex. Niestety, choć częściowo moda na nie wróciła, to wielcy wydawcy zdają się tego nie zauważać. “Oakwood” choć krótkie, stara się chronić honoru branży.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu