Noc poezji

In Newsy ze Świata

Noc poezji, noc tajemnic, noc magii teatru, noc literatury

 

Noc poezji jest dla ludzi pragnących poczuć magię poezji, kultury i niezwykłości. Ta noc przenosi nas do świata nierzeczywistego stworzonego przez nasz własny umysł. Podczas tej nocy zabawimy się słowem, poezją i magią literatury. Podczas tej nocy wydarzą się niezwykłe sytuacje czasem nawet niewytłumaczalne. Na krakowskim rynku zostanie wydane wielkie weselisko, a kto by nie chciał wejść na imprezę w szczególności jeśli jest za darmo? Cały Kraków zostanie owładnięty słowem, czynem, aktorstwem, magią nie tylko teatrów i warsztatów ale też magią kina, performance i surrealizmu oraz interpretacji. Niezwykła różnorodność imprez pozwala nam odnaleźć coś dla siebie. Od warsztatów teatralnych, gier miejskich, wieczorków poetyckich, improwizowanych koncertów po widowiska, projekcje kinowe i zabawy dla dzieci. Poezja nie musi być nudna ani smutna. W tę noc przeniesiemy się nie tylko na Weselisko ale i też do krainy snów gdzie wszystko jest możliwe, a ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i kreatywność.

 

Noc poezji
Noc poezji

 

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców nie tylko Krakowa ale też całej Polski. Podczas tej nocy poczujesz dreszcz emocji, dotyk poezji i serce słowa pisanego. Zostaniecie przeniesieni do świata magii wyobraźni, by potem obudzić się ze snu całkowicie odmienionym. Ta noc zmienia ludzi, ta noc przenosi nas do innego wymiaru życia, jestestwa i duszy. Wypowiedziane słowa podczas tej nocy zawsze pozostawią ślad na duszy i w sercu. Przecież poezja i słowo pisane przetrwają tysiąclecia. A my pozostawimy po sobie ślad w Krakowie.

 

A oto link do wydarzenia: https://krakowskienoce.pl/noc_poezji2018/223077,0,1,program.html

You may also read!

Manggha, Wajda i przyjaźń

Kwarantanna to nie najlepszy czas dla muzeów. Możliwe, że i już po niej ludzie ( przynajmniej przez jakiś czas)

Read More...

Geralt z USA – Wiedźmin

Polacy nie gęsi i swoich bohaterów mają - a przynajmniej jednego, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Geralt z

Read More...

James Bond w spódnicy – Tajne Agentki

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem stwierdzenie, że wywiad i służby wielokrotnie zmieniały bieg historii, walcząc przy tym na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu