Niebanalny horror na Halloween.

In Kinomania, Rozrywka

The final girls (2015).

 

 

Parodia slasherów, która jednocześnie jest całkiem dobrym horrorem? Jeśli chcecie niebanalny horror, powinniście na to zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Świetny film na imprezę, do oglądania solo czy z drugą połówką. Max zostaje zaproszona na rocznicowy pokaz horroru „Camp Bloodbath”, w którym grała jej matka. Na skutek splotu zdarzeń ona wraz z grupką przyjaciół przenosi się z naszego świata wprost do filmu. Tam będą musieli zmierzyć się z seryjnym mordercą. Mają o tyle ułatwione zadanie, że świetnie znają prawa rządzące się slasherami, a także wiedzą, co kiedy się wydarzy.

 

Wiele osób oglądając „Piątek 13” czy „Halloween” zapewne śmiało się w duchu z bohaterów, ich nieporadności i podejmowania błędnych decyzji. Tu jest wręcz na odwrót. Oto grupa nastolatków, którzy świetnie wiedzą co się dzieje, zdają sobie sprawę, że ściga ich zabójca. Zamiast biegać dookoła i krzyczeć zbroją się na potęgę i przygotowują pułapki. Jak wychodzi tak wychodzi, ale nie sposób pozbawić ich tytułu jednych z najinteligentniejszych bohaterów horrorów. Poza tym to naprawdę dobra komedia, wyśmiewająca utarte konwenanse.

2 of 10

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz dołączyć do #CoolturowejRewolucji? Bądź zawsze na bierząco z #PełnąCoolturą. Zaprenumeruj newsletter!

*na pewno nie dostaniesz od nas żadnego spamu :)

You may also read!

Michał Hrisulidis “Złożony”

Gdy za oknem taki śnieg, aż nie chce się wychodzić z domu. A szkoda, bo zima to świetny okres do odwiedzenia muzeum czy galerii. Między innymi możecie zapoznać się z wystawą "Złożony", której autorem jest Michał Hrisulidis. Wystawa do zobaczenia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Smaczku dodaje fakt, że mija 30 lat od pierwszej wystawy pana Michała, która miała miejsce w tej galerii!

Read More...

Pudełko z guzikami Gwendy.

Stephen King pisze już kilkadziesiąt lat i nie zapowiada się na to, aby miał nagle przestać. To akurat dobra wiadomość, bo od niepamiętnych czasów jestem fanem jego pióra. Czy to kryminałów, dramatów czy rzecz jasna horrorów. Tylko jego “Mroczna wieża” mi się nie podoba. Za to “Pudełko z guzikami Gwendy” od razu pochłonąłem i powiem jedno - kawał dobrej literatury!

Read More...

Oakwood – horror z dinozaurami

Każdy fan “Jurassic Park” (i dinozaurów w ogóle) pewnie z miłą chęcią pograłby w jakąś dobrą grę z wielkimi gadami w roli tytułowej. Poczuć ten dreszczyk emocji, gdy ściga cię Tyrannosaurus Rex. Niestety, choć częściowo moda na nie wróciła, to wielcy wydawcy zdają się tego nie zauważać. “Oakwood” choć krótkie, stara się chronić honoru branży.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu