Niebanalny horror na Halloween.

In Kinomania, Rozrywka

Już niedługo Halloween, można odliczać godziny do jego rozpoczęcia. Ale po cóż liczyć, skoro można obejrzeć jakiś film. Najlepiej horror, kto w końcu nie lubi się bać. Ale jaki wybrać? Poniższa lista prezentuje kilka z nich, na które być może normalnie nie zwrócilibyście uwagi.

 

Zwyczaj Halloween średnio przyjął się w Polsce, przynajmniej ten w wydaniu amerykańskim. Po domach i ulicach nie szaleją tłumy dzieci przebranych w różnorakie stroje; sam nie pamiętam, kiedy słyszałem kultowe zdanie „cukierek albo psikus”. Ale Halloween to nie tylko maskarada i cukierki, ale również uczucie strachu. Najłatwiej (i najbezpieczniej) go wywołać oglądając horror. Oczywiście jest ich tyle, że ciężko by było wybrać.

Dlatego przedstawiam wam subiektywną listę horrorów wartych uwagi. Niebanalne tytuły, które mogą zapaść w pamięć na dłuższy czas. Jedne mniej, inne bardziej znane. Nowe i stare. Wszystkie jednak czymś się wyróżniają na tle konkurencji, czy to ze względu na fabułę i pomysł, czy też częściej interesujące wykonanie. Zatem do dzieła!

 

1 of 10

You may also read!

Manggha, Wajda i przyjaźń

Kwarantanna to nie najlepszy czas dla muzeów. Możliwe, że i już po niej ludzie ( przynajmniej przez jakiś czas)

Read More...

Geralt z USA – Wiedźmin

Polacy nie gęsi i swoich bohaterów mają - a przynajmniej jednego, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Geralt z

Read More...

James Bond w spódnicy – Tajne Agentki

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem stwierdzenie, że wywiad i służby wielokrotnie zmieniały bieg historii, walcząc przy tym na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu