Niebanalny horror na Halloween.

In Kinomania, Rozrywka

Już niedługo Halloween, można odliczać godziny do jego rozpoczęcia. Ale po cóż liczyć, skoro można obejrzeć jakiś film. Najlepiej horror, kto w końcu nie lubi się bać. Ale jaki wybrać? Poniższa lista prezentuje kilka z nich, na które być może normalnie nie zwrócilibyście uwagi.

 

Zwyczaj Halloween średnio przyjął się w Polsce, przynajmniej ten w wydaniu amerykańskim. Po domach i ulicach nie szaleją tłumy dzieci przebranych w różnorakie stroje; sam nie pamiętam, kiedy słyszałem kultowe zdanie „cukierek albo psikus”. Ale Halloween to nie tylko maskarada i cukierki, ale również uczucie strachu. Najłatwiej (i najbezpieczniej) go wywołać oglądając horror. Oczywiście jest ich tyle, że ciężko by było wybrać.

Dlatego przedstawiam wam subiektywną listę horrorów wartych uwagi. Niebanalne tytuły, które mogą zapaść w pamięć na dłuższy czas. Jedne mniej, inne bardziej znane. Nowe i stare. Wszystkie jednak czymś się wyróżniają na tle konkurencji, czy to ze względu na fabułę i pomysł, czy też częściej interesujące wykonanie. Zatem do dzieła!

 

1 of 10

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz dołączyć do #CoolturowejRewolucji? Bądź zawsze na bierząco z #PełnąCoolturą. Zaprenumeruj newsletter!

*na pewno nie dostaniesz od nas żadnego spamu :)

You may also read!

Michał Hrisulidis “Złożony”

Gdy za oknem taki śnieg, aż nie chce się wychodzić z domu. A szkoda, bo zima to świetny okres do odwiedzenia muzeum czy galerii. Między innymi możecie zapoznać się z wystawą "Złożony", której autorem jest Michał Hrisulidis. Wystawa do zobaczenia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Smaczku dodaje fakt, że mija 30 lat od pierwszej wystawy pana Michała, która miała miejsce w tej galerii!

Read More...

Pudełko z guzikami Gwendy.

Stephen King pisze już kilkadziesiąt lat i nie zapowiada się na to, aby miał nagle przestać. To akurat dobra wiadomość, bo od niepamiętnych czasów jestem fanem jego pióra. Czy to kryminałów, dramatów czy rzecz jasna horrorów. Tylko jego “Mroczna wieża” mi się nie podoba. Za to “Pudełko z guzikami Gwendy” od razu pochłonąłem i powiem jedno - kawał dobrej literatury!

Read More...

Oakwood – horror z dinozaurami

Każdy fan “Jurassic Park” (i dinozaurów w ogóle) pewnie z miłą chęcią pograłby w jakąś dobrą grę z wielkimi gadami w roli tytułowej. Poczuć ten dreszczyk emocji, gdy ściga cię Tyrannosaurus Rex. Niestety, choć częściowo moda na nie wróciła, to wielcy wydawcy zdają się tego nie zauważać. “Oakwood” choć krótkie, stara się chronić honoru branży.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu