Niebanalny horror na Halloween.

In Kinomania, Rozrywka

Już niedługo Halloween, można odliczać godziny do jego rozpoczęcia. Ale po cóż liczyć, skoro można obejrzeć jakiś film. Najlepiej horror, kto w końcu nie lubi się bać. Ale jaki wybrać? Poniższa lista prezentuje kilka z nich, na które być może normalnie nie zwrócilibyście uwagi.

 

Zwyczaj Halloween średnio przyjął się w Polsce, przynajmniej ten w wydaniu amerykańskim. Po domach i ulicach nie szaleją tłumy dzieci przebranych w różnorakie stroje; sam nie pamiętam, kiedy słyszałem kultowe zdanie „cukierek albo psikus”. Ale Halloween to nie tylko maskarada i cukierki, ale również uczucie strachu. Najłatwiej (i najbezpieczniej) go wywołać oglądając horror. Oczywiście jest ich tyle, że ciężko by było wybrać.

Dlatego przedstawiam wam subiektywną listę horrorów wartych uwagi. Niebanalne tytuły, które mogą zapaść w pamięć na dłuższy czas. Jedne mniej, inne bardziej znane. Nowe i stare. Wszystkie jednak czymś się wyróżniają na tle konkurencji, czy to ze względu na fabułę i pomysł, czy też częściej interesujące wykonanie. Zatem do dzieła!

 

1 of 10

You may also read!

Król jest jeden – Godzilla 2: Król potworów

Z Godzillą jest jak z urzędem skarbowym. Można przed nią zamykać drzwi, wyklinać ją, a nawet strzelać, a ta

Read More...

Ze śmiercią mu do twarzy – John Wick 3

Filmy o zawodowych zabójcach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. "Zabójcy" ze Stallonem i Banderasem, "Nikita", "Wanted", swojski "Killer"

Read More...

Cyrk w teatrze! Oh, what the Circus!

Zaproszenie Teatru KTO na 32. ULICA Festiwal Teatrów Ulicznych któy odbędzie się w Krakowie, 4 lipca do 7 lipca 2019 roku.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu