Niebanalny horror na Halloween.

In Kinomania, Rozrywka

Już niedługo Halloween, można odliczać godziny do jego rozpoczęcia. Ale po cóż liczyć, skoro można obejrzeć jakiś film. Najlepiej horror, kto w końcu nie lubi się bać. Ale jaki wybrać? Poniższa lista prezentuje kilka z nich, na które być może normalnie nie zwrócilibyście uwagi.

 

Zwyczaj Halloween średnio przyjął się w Polsce, przynajmniej ten w wydaniu amerykańskim. Po domach i ulicach nie szaleją tłumy dzieci przebranych w różnorakie stroje; sam nie pamiętam, kiedy słyszałem kultowe zdanie „cukierek albo psikus”. Ale Halloween to nie tylko maskarada i cukierki, ale również uczucie strachu. Najłatwiej (i najbezpieczniej) go wywołać oglądając horror. Oczywiście jest ich tyle, że ciężko by było wybrać.

Dlatego przedstawiam wam subiektywną listę horrorów wartych uwagi. Niebanalne tytuły, które mogą zapaść w pamięć na dłuższy czas. Jedne mniej, inne bardziej znane. Nowe i stare. Wszystkie jednak czymś się wyróżniają na tle konkurencji, czy to ze względu na fabułę i pomysł, czy też częściej interesujące wykonanie. Zatem do dzieła!

 

1 of 10

You may also read!

Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI

Bunkier Sztuki słynie z prezentowania nie tylko nowoczesnej, ale również również alternatywnej i niespotykanej sztuki. Bez znaczenia czy polskiej,

Read More...

Historia smoków – Ogień i Krew

Zdaje się, że "Gra o tron" najlepszy okres ma już za sobą. Niedawno skończył się serial, a o premierze

Read More...

Stworki na ulicy – Pokemon GO

Pokemony ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciągle wychodzą nowe gry, w coraz większej ilości miejsc da się kupić wersję

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu