Mobilny Instytut Kultury? Polish Culture Trip 2018

In Newsy ze Świata

Co powiecie na promowanie kultury polskiej przy użyciu przearanżowanego, portowego kontenera, odwiedzającego różne miasta? Ciekawy pomysł? Bo tak właśnie działa Polish Culture Trip, który jest projektem międzynarodowym.

W tym roku „Mobilny Instytut Kultury”, bo tak właśnie zwie się specjalnie przygotowany kontener, miał już okazję odwiedzić Gdańsk (5.08) prezentując się wernisażem oraz Poznań przebywając tam od 21.08 do 24.08. Kolejny przystanek w Szczecinie i datowany jest na pierwszego października, także kto jest ciekaw i ma chęci, polecamy skorzystać z okazji!

Co oferuje Polish Culture Trip? Przede wszystkim daje okazję na zaznajomienie się z historią polskiego wzornictwa rozwijającego się na przestrzeni minionego stulecia. Przekrojowe ekspozycje zawierają meble, ceramikę, grafiki użytkowe, opakowania i przedmioty codziennego użytku. Będzie można także umilić sobie czas polską i zagraniczną muzyką na koncercie otwierającym. Wydarzenie oferuje także uczestnictwo w 3D mappingu malarstwa polskiego, warsztatach “D.I.Y. polish design” umożliwiających
własnoręczne zbudowanie kultowego modelu polskiego krzesła, czy wystawie – polski plakat na ścianie i na pocztówkach. Krótko mówiąc, jest w czym wybierać!

Więcej szczegółowych informacji: mobilnyinstytutkultury.pl

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz dołączyć do #CoolturowejRewolucji? Bądź zawsze na bierząco z #PełnąCoolturą. Zaprenumeruj newsletter!

*na pewno nie dostaniesz od nas żadnego spamu :)

You may also read!

Michał Hrisulidis “Złożony”

Gdy za oknem taki śnieg, aż nie chce się wychodzić z domu. A szkoda, bo zima to świetny okres do odwiedzenia muzeum czy galerii. Między innymi możecie zapoznać się z wystawą "Złożony", której autorem jest Michał Hrisulidis. Wystawa do zobaczenia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Smaczku dodaje fakt, że mija 30 lat od pierwszej wystawy pana Michała, która miała miejsce w tej galerii!

Read More...

Pudełko z guzikami Gwendy.

Stephen King pisze już kilkadziesiąt lat i nie zapowiada się na to, aby miał nagle przestać. To akurat dobra wiadomość, bo od niepamiętnych czasów jestem fanem jego pióra. Czy to kryminałów, dramatów czy rzecz jasna horrorów. Tylko jego “Mroczna wieża” mi się nie podoba. Za to “Pudełko z guzikami Gwendy” od razu pochłonąłem i powiem jedno - kawał dobrej literatury!

Read More...

Oakwood – horror z dinozaurami

Każdy fan “Jurassic Park” (i dinozaurów w ogóle) pewnie z miłą chęcią pograłby w jakąś dobrą grę z wielkimi gadami w roli tytułowej. Poczuć ten dreszczyk emocji, gdy ściga cię Tyrannosaurus Rex. Niestety, choć częściowo moda na nie wróciła, to wielcy wydawcy zdają się tego nie zauważać. “Oakwood” choć krótkie, stara się chronić honoru branży.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu