Mobilny Instytut Kultury? Polish Culture Trip 2018

In Newsy ze Świata

Co powiecie na promowanie kultury polskiej przy użyciu przearanżowanego, portowego kontenera, odwiedzającego różne miasta? Ciekawy pomysł? Bo tak właśnie działa Polish Culture Trip, który jest projektem międzynarodowym.

W tym roku „Mobilny Instytut Kultury”, bo tak właśnie zwie się specjalnie przygotowany kontener, miał już okazję odwiedzić Gdańsk (5.08) prezentując się wernisażem oraz Poznań przebywając tam od 21.08 do 24.08. Kolejny przystanek w Szczecinie i datowany jest na pierwszego października, także kto jest ciekaw i ma chęci, polecamy skorzystać z okazji!

Co oferuje Polish Culture Trip? Przede wszystkim daje okazję na zaznajomienie się z historią polskiego wzornictwa rozwijającego się na przestrzeni minionego stulecia. Przekrojowe ekspozycje zawierają meble, ceramikę, grafiki użytkowe, opakowania i przedmioty codziennego użytku. Będzie można także umilić sobie czas polską i zagraniczną muzyką na koncercie otwierającym. Wydarzenie oferuje także uczestnictwo w 3D mappingu malarstwa polskiego, warsztatach “D.I.Y. polish design” umożliwiających
własnoręczne zbudowanie kultowego modelu polskiego krzesła, czy wystawie – polski plakat na ścianie i na pocztówkach. Krótko mówiąc, jest w czym wybierać!

Więcej szczegółowych informacji: mobilnyinstytutkultury.pl

You may also read!

Historia smoków – Ogień i Krew

Zdaje się, że "Gra o tron" najlepszy okres ma już za sobą. Niedawno skończył się serial, a o premierze

Read More...

Stworki na ulicy – Pokemon GO

Pokemony ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciągle wychodzą nowe gry, w coraz większej ilości miejsc da się kupić wersję

Read More...

Król jest jeden – Godzilla 2: Król potworów

Z Godzillą jest jak z urzędem skarbowym. Można przed nią zamykać drzwi, wyklinać ją, a nawet strzelać, a ta

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu