Latem z kinem i książką

In Newsy Coolturowo
Coolturowo

Wakacje w kinie są gorącą porą, gdy na ekrany wchodzi mnóstwo oczekiwanych tytułów. Często można było jednak oglądać kino pod gołym niebem, jak również cieszyć się czytaniem książki w cieniu.

W wakacje pojawiło się wiele kolejnych części znanych i lubianych tytułów, w tym między innymi Iniemamocni 2 i kolejna część Mission Impossible. Poza tym można jeszcze zobaczyć film o wielkim rekinie, który demoluje wybrzeże Chin. Jak również Kubuś Puchatek z żywymi aktorami czy dwa filmy o dywizjonie 303, czyli coś, na co Polacy czekali przez wiele lat.

Ale wakacyjne kino nie musiało oznaczać ciemnej sali z popcornem. W wielu miastach powstawały kina plenerowe, na których były pokazywane różne filmy. Klasyki kina Polskiego, Hollywoodzkie hity oraz przede wszystkim filmy, na które normalnie by się nie zwróciło uwagi. Te organizowały głównie muzea, a z prezentowanych dzieł było między innymi Angelus, czyli opowieść o śląskiej gminie okultystycznej, o której na pewno będziecie mogli przeczytać na Coolturowo.pl, bo historia sama z siebie jest niesamowita i być może było to jedyne takie zgromadzenie zza żelazną kurtyną.

Mamy również nadzieję, że zaliczacie się do tej grupy Polaków, która jest za pan brat z książką. Jeśli brak wam pieniędzy na najnowsze tytuły, macie inną alternatywę: biblioteki. To już nie są miejsca, gdzie książki się rozkładają. Sami zapewne się zdziwicie, ile świeżych tytułów można tam znaleźć. Zwłaszcza, że w większości miast można naraz wypożyczyć w kilku z nich. Jeśli te miejsca traktujecie jako punkt lektur szkolnych, pora zmienić ten pogląd.

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz dołączyć do #CoolturowejRewolucji? Bądź zawsze na bierząco z #PełnąCoolturą. Zaprenumeruj newsletter!

*na pewno nie dostaniesz od nas żadnego spamu :)

You may also read!

Michał Hrisulidis “Złożony”

Gdy za oknem taki śnieg, aż nie chce się wychodzić z domu. A szkoda, bo zima to świetny okres do odwiedzenia muzeum czy galerii. Między innymi możecie zapoznać się z wystawą "Złożony", której autorem jest Michał Hrisulidis. Wystawa do zobaczenia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Smaczku dodaje fakt, że mija 30 lat od pierwszej wystawy pana Michała, która miała miejsce w tej galerii!

Read More...

Pudełko z guzikami Gwendy.

Stephen King pisze już kilkadziesiąt lat i nie zapowiada się na to, aby miał nagle przestać. To akurat dobra wiadomość, bo od niepamiętnych czasów jestem fanem jego pióra. Czy to kryminałów, dramatów czy rzecz jasna horrorów. Tylko jego “Mroczna wieża” mi się nie podoba. Za to “Pudełko z guzikami Gwendy” od razu pochłonąłem i powiem jedno - kawał dobrej literatury!

Read More...

Oakwood – horror z dinozaurami

Każdy fan “Jurassic Park” (i dinozaurów w ogóle) pewnie z miłą chęcią pograłby w jakąś dobrą grę z wielkimi gadami w roli tytułowej. Poczuć ten dreszczyk emocji, gdy ściga cię Tyrannosaurus Rex. Niestety, choć częściowo moda na nie wróciła, to wielcy wydawcy zdają się tego nie zauważać. “Oakwood” choć krótkie, stara się chronić honoru branży.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu