Latem z kinem i książką

In Newsy Coolturowo
Coolturowo

Wakacje w kinie są gorącą porą, gdy na ekrany wchodzi mnóstwo oczekiwanych tytułów. Często można było jednak oglądać kino pod gołym niebem, jak również cieszyć się czytaniem książki w cieniu.

W wakacje pojawiło się wiele kolejnych części znanych i lubianych tytułów, w tym między innymi Iniemamocni 2 i kolejna część Mission Impossible. Poza tym można jeszcze zobaczyć film o wielkim rekinie, który demoluje wybrzeże Chin. Jak również Kubuś Puchatek z żywymi aktorami czy dwa filmy o dywizjonie 303, czyli coś, na co Polacy czekali przez wiele lat.

Ale wakacyjne kino nie musiało oznaczać ciemnej sali z popcornem. W wielu miastach powstawały kina plenerowe, na których były pokazywane różne filmy. Klasyki kina Polskiego, Hollywoodzkie hity oraz przede wszystkim filmy, na które normalnie by się nie zwróciło uwagi. Te organizowały głównie muzea, a z prezentowanych dzieł było między innymi Angelus, czyli opowieść o śląskiej gminie okultystycznej, o której na pewno będziecie mogli przeczytać na Coolturowo.pl, bo historia sama z siebie jest niesamowita i być może było to jedyne takie zgromadzenie zza żelazną kurtyną.

Mamy również nadzieję, że zaliczacie się do tej grupy Polaków, która jest za pan brat z książką. Jeśli brak wam pieniędzy na najnowsze tytuły, macie inną alternatywę: biblioteki. To już nie są miejsca, gdzie książki się rozkładają. Sami zapewne się zdziwicie, ile świeżych tytułów można tam znaleźć. Zwłaszcza, że w większości miast można naraz wypożyczyć w kilku z nich. Jeśli te miejsca traktujecie jako punkt lektur szkolnych, pora zmienić ten pogląd.

You may also read!

Król jest jeden – Godzilla 2: Król potworów

Z Godzillą jest jak z urzędem skarbowym. Można przed nią zamykać drzwi, wyklinać ją, a nawet strzelać, a ta

Read More...

Ze śmiercią mu do twarzy – John Wick 3

Filmy o zawodowych zabójcach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. "Zabójcy" ze Stallonem i Banderasem, "Nikita", "Wanted", swojski "Killer"

Read More...

Cyrk w teatrze! Oh, what the Circus!

Zaproszenie Teatru KTO na 32. ULICA Festiwal Teatrów Ulicznych któy odbędzie się w Krakowie, 4 lipca do 7 lipca 2019 roku.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu