Krakowskie rodziny teatralne

In Cooltura, Teatr

W dniu 3 października o godz. 19.00 Stowarzyszenie Na Scenie któremu gościny udzielił Teatr Groteska zaprosił widzów na cykl wydarzeń pt. Krakowskie rodziny teatralne. Koncert teatralno-muzyczny z udziałem krakowskich artystów, których łączy nie tylko wspólna pasja, lecz też więzy rodzinne.  Gwiazdami pierwszego spotkania Krakowskich rodzin teatralnych były Bożena Zawiślak – Dolny oraz córka Katarzyna Zawiślak Dolny.


Bożena Zawiślak - Dolny
Bożena Zawiślak – Dolny

Bożena Zawiślak Dolny, artystka Opery Krakowskiej, mezzosopran, diwa operowa a przede wszystkim matka. Zabłysła i dalej błyszczy na operowej scenie jako Carmen w operze Bizeta. W jej wykonaniu Carmen jest nieśmiertelna i wiecznie młoda. Chyba każda kobieta chciałaby mieć tyle w sobie wdzięku, powabności i czaru. Swoim głosem przyciąga nie tylko wielbicieli opery, ale też ludzi uciekających od tego niezwykłego świata kultury. Jednak najtrudniejszą jej rolą jest rola matki, którą musiała pogodzić z pracą na scenie i wychowywaniem dziecka.

Podczas koncertu wiele razy widać było jej radość z artystycznego życia. Kocha to, co tworzy, bawi się głosem i swoim ciałem. Niezwykle otwarta osoba i czasem wydawało się, że jest trochę szalona. Jej piosenki zawsze przekazywały jakąś treść dla widza. Dzięki niej można było sobie wyobrazić wszelkiego rodzaju role w których zmieniała swoją osobowość jak czarne szpilki które nosi. Jej głos doprowadza do gęsiej skórki i mocniejszego bicia serca.

Katarzyna Zawiślak – Dolny, artystka teatralna, aktorka i wokalistka. Ukończyła Krakowską PWST. Związana z Teatrem Juliusza Słowackiego w Krakowie. Posiada na swoim koncie różnorodne role teatralne oraz filmowe.

Katarzyna Zawiślak - Dolny
Katarzyna Zawiślak – Dolny

Niezwykle charyzmatyczna i wesoła osoba pomimo że była spokojniejsza od matki. Wychowywana w świecie teatru, opery i artystów. Powinna otrzymać miano dziecka teatru, bo tam spędziła większość swojego dzieciństwa. Towarzyszyła matce na próbach, bawiąc się w garderobie, kostiumami i perukami. Ma w sobie czar przyciągania nie tylko głosem, ale też swoją postawą do człowieka. Jest spokojniejsza od matki, lecz odziedziczyła po niej głos i talent oraz nutkę szaleństwa. Podczas koncertu jej śpiew był pełen radości i zabawy. Słuchając solowych piosenek, wciągano widza wprost do świata śpiewu, teatru i niezwykłości życia artysty. Razem z matką stworzyły niezwykły nierozwiązalny duet. Łączy ich nić z tytanu i nic w stanie nie jest ich rozdzielić.

Wspólny koncert na scenie Teatru Groteska pokazał nam, jak silne są geny, więzy rodzinne i artystyczne w Krakowie. Obie panie śpiewając razem, pokazywały, jak są dla siebie wsparciem i motywacją do dalszego zaspokajania widza. Każda piosenka uderzała wprost do serca człowieka pomimo wesołego dogryzania, jak to bywa między rodzinami. Swoimi wspólnymi piosenkami pokazały historię artystów i ich ścieżki. Pełną wzlotów i upadków, marzeń i celów, które osiągnęły dzięki swojej ciężkiej pracy i wspólnego wsparcia. Matka wspierała córkę, a córka wspierała matkę.

Matka i córka wspólnie
Matka i córka wspólnie

W artystycznym świecie niezwykle ważne są więzi rodzinne, każdy z nas potrzebuje czasem wsparcia, motywacji, kopniaka w tyłek od najbliższej osoby. I tak się dzieje pomiędzy tymi niezwykłymi artystkami Krakowa. Jubileusz 40-letniej pracy Pani Bożeny jest tego dowodem, córce należy życzyć tego samego a nawet i jeszcze dłużej. To ona pokazała nam, że można pracować z pasją, radością i miłością. Jej córka pokazała nam, że geny nie odpuszczają i aby robić, to co się pragnie, trzeba mieć odwagę i siłę wytrwałości oraz wsparcie najbliższej rodziny, a będziemy szczęśliwi przez całe życie.

Tak, egocentryzm jest dziedziczny...
Tak, egocentryzm jest dziedziczny…

Kraków jest niezwykle magicznym miejscem łączącym ze sobą najróżniejsze światy. W Krakowie można spotkać artystów z całego świata i Polski. To miejsce też jest magicznym połączeniem dla artystów nie tylko w genach, ale też w pasji, jaką jest teatr, opera oraz kultura wszelkiego rodzaju.

Krakowskie rodziny teatralne są cyklem koncertów i wydarzeń podczas których widz spotka artystów którzy pokochali teatr, operę, kulturę i magię artystycznego świata. Ujrzymy niezwykłe duety których łączy nie tylko więź pasji i zainteresowań ale też więź rodzinna. Podczas spotkań Krakowskich rodzin teatralnych będziemy mogli dowiedzieć się jak artyści wraz ze swoimi dziećmi łączyli wychowanie pasję i miłość do wszelkiego rodzaju teatru, muzyki i tańca. 

Koncert w ramach Krakowskich rodzin teatralnych:

prowadziła: Anna Małachowska

Kierownik i akompaniament: Jerzy Kluzowicz

Scenariusz i reżyseria: Wojciech Graniczewski

Za zaproszenie dziękuję Stowarzyszeniu Na Scenie

Zapraszam na kolejne koncerty w ramach Krakowskich rodzin teatralnych. 

Zapraszam również do śledzenia strony: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Na-Scenie-503038579882446/ gdzie możecie być na bieżąco z tym wydarzeniem

You may also read!

Manggha, Wajda i przyjaźń

Kwarantanna to nie najlepszy czas dla muzeów. Możliwe, że i już po niej ludzie ( przynajmniej przez jakiś czas)

Read More...

Geralt z USA – Wiedźmin

Polacy nie gęsi i swoich bohaterów mają - a przynajmniej jednego, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Geralt z

Read More...

James Bond w spódnicy – Tajne Agentki

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem stwierdzenie, że wywiad i służby wielokrotnie zmieniały bieg historii, walcząc przy tym na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu