Konkurs literacki

In Cooltura, Literatura, Newsy Coolturowo

Przedwojenny konkurs literacki

Już nie zapomnisz mnie…

Krakowski Chochlik ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na II edycję konkursu o przedwojennych artystach krakowskich. Tematyka konkursu jest ściśle związana z dwudziestoleciem międzywojennym. Artystyczny Kraków w tamtych czasach odżył i stał się stolicą kulturową. Na najróżniejszych scenach teatralnych i kinowych występowali artyści których pamiętamy do dzisiaj. Do dnia dzisiejszego nucimy ich niezapomniane piosenki, melodie czy dialogi. W okresie międzywojennym tworzyli tacy artyści jak Eugeniusz Bodo, Jerzy Piątek, Adolf Dymsza, Elżbieta Barszczewska, Lidia Wysocka. 

“Umówiłem się z nią na dziewiątą…”

W Krakowie ten okres był niezwykle interesujący dla artystów. Zaczęto wystawiać sztuki awangardowe i improwizowane. Filmy czy sztuki teatralne stawały się odważniejsze, miały więcej do przekazania widzowi. Owszem był to okres trochę nerwowy ale dzięki aktorom, artystom można było oderwać się od ponurej rzeczywistości i szarego życia. Rozkwitało życie kulturowe i towarzyskie. Ludzie zaczęli się bawić na pokazach filmowych i teatralnych. Artyści łamali wszelkie stereotypy które wtedy panowały. Kobiety zaczęły coraz częściej domagać się swoich praw i rozwijały nie tylko umiejętności domowe.

“Seksapil to nasza broń kobieca…”

Niniejszy konkurs jest organizowany dla każdego kto chce wykazać się wyobraźnią, kreatywnością i podzielić swoją twórczością. Opowiadanie może być osadzone w każdej rzeczywistości, świecie czy kulturze byleby mówiło o przedwojennych artystach wymienionych w regulaminie. Celem tego konkursu jest wspomnienie tych niezwykłych artystów Krakowa którzy stworzyli niesamowite życie kulturalne, pozostawili po sobie ślad w postaci niezapomnianych piosenek, spektakli i filmów.

Oto bezpośredni link do konkursu, tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje oraz regulamin. 

http://przedwojenny-konkurs.blogspot.com/

Śpieszcie się konkurs trwa do kwietnia. Życzę szczęścia w wenie twórczej oraz wygrania niesamowitych nagród. 

“Nie zapomnisz mnie, gdy moją piosenkę spamiętasz, w melodii jest siła zaklęta, i czar, i moc…
wyk. A. Żabczyński.”

 

Zapraszam również do poczytania innych artykułów na naszej stronie.

Teatr KTO: Stroiciel Grzebieni

Spektakl: Atrament dla leworęcznych

Wesele na nowo! Chodźże się bawić!

Pozdrawiam,

Taneczny Chochlik

You may also read!

Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI

Bunkier Sztuki słynie z prezentowania nie tylko nowoczesnej, ale również również alternatywnej i niespotykanej sztuki. Bez znaczenia czy polskiej,

Read More...

Historia smoków – Ogień i Krew

Zdaje się, że "Gra o tron" najlepszy okres ma już za sobą. Niedawno skończył się serial, a o premierze

Read More...

Stworki na ulicy – Pokemon GO

Pokemony ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciągle wychodzą nowe gry, w coraz większej ilości miejsc da się kupić wersję

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu