Koniec Steam na Vista i XP.

In Newsy ze Świata

Zła wiadomość dla osób posiadających starsze systemy operacyjne. Valve ogłosił, że przestanie wspomagać Windows XP i Vista, a co za tym idzie, nie będzie dało się uruchomić na nich platformy Steam.

 

Od 1 stycznia 2019 Valve przestanie wspierać systemy XP i Vista. Oznacza to, że nie będzie dało się uruchomić na tych systemach klienta Steam, a wraz z tym zagrać w posiadane na nim gry. Te oczywiście nie przepadną. By się jednak nimi cieszyć konieczna będzie przesiadka na nowszy system, od Windows 7 wzwyż. Wszystko to z powodu funkcjonalności Google Chrome, które również nie wspiera posiadaczy powyższych systemów. Oznacza to również, że nie będzie można się  też cieszyć grą jednoosobową 🙁

 

Zgodnie z informacjami Valve posiadacze tych systemów nie stanowią nawet 1%, co na pewno również wpłynęło na tą decyzję. Już od 2018 roku ich funkcjonalność jest ograniczona, mają na przykład zablokowany nowy czat Steam. Z wielkich platform gameingowych Steam był ostatnią, która wspomagała pracę na systemach XP i Vista. Wcześniej z pomocy technicznej i aktualizacji zrezygnował Blizzard ze swoim Battlenet, Uplay i GOG. Swoje wsparcie zakończyła również Mozilla w przypadku swojej wyszukiwarki Firefox i Google z Chrome i Gmailem.

 

Windows XP został wydany w 2001 roku, Vista zaś w 2007. Microsoft sam przestał wspierać systemy w 2014 i 2017 roku. Jeżeli gracze dalej będą chcieli używać Steam (oraz wielu innych rzeczy) nie będą mieli innego wyjścia, jak przesiąść się na nowsze wersję Windows. Czy się tego chce, czy nie, trzeba w końcu uznać, że ich czas się już skończył. Możecie się zatem zapytać dlaczego piszemy o tym na portalu kulturowym? Zdajemy sobie świetnie sprawę, że i wśród naszych czytelników mogą być posiadacze owych systemów. Warto zatem by wiedzieli, że wielu twórców spisało już ich na straty i, chcąc nie chcąc, trzeba przygotowywać się na zmianę systemu operacyjnego.

You may also read!

Manggha, Wajda i przyjaźń

Kwarantanna to nie najlepszy czas dla muzeów. Możliwe, że i już po niej ludzie ( przynajmniej przez jakiś czas)

Read More...

Geralt z USA – Wiedźmin

Polacy nie gęsi i swoich bohaterów mają - a przynajmniej jednego, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Geralt z

Read More...

James Bond w spódnicy – Tajne Agentki

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem stwierdzenie, że wywiad i służby wielokrotnie zmieniały bieg historii, walcząc przy tym na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu