IN YOUR BONES

In Newsy ze Świata

Portal Coolturowo.pl serdecznie zaprasza na wystawę „IN YOUR BONES”, która jest częścią projektu PROJEKT 1+1=1. Wystawę można zobaczyć w Galerii Sztuki SOCATO GALLERY. Tym bardziej zapraszamy, iż część dochodów zasili Stowarzyszenie Otwarte Klatki!

 

Zdaje się, iż Polska i Japonia zbliżają się do siebie coraz bardziej. Nie tylko postępujące zainteresowanie u nas krajem Kwitnącej Wiśni (i na odwrót), ale też coraz więcej akcji kulturalnych. Na naszym portalu możecie chociaż przeczytać recenzje z kilku wizyt w muzeum Manggha. Dziś z kolei serdecznie zapraszamy na wystawę Atsushiego Aizawy i Pawła Czekańskiego IN YOUR BONES. Można ją zobaczyć w Galerii Sztuki SOCATO, która mieści się we Wrocławiu. Patronuje temu Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. Kuratorem zaś pani Joanna Kazimierczak.

IN YOUR BONES to pierwszy etap projektu kuratorskiego PROJEKT 1+1=1, w którym artyści podejmują temat tożsamości człowieka i natury, bez uciekania się do oczywistości. Wyszukiwanie zależności pomiędzy człowiekiem i prawami natury oraz otwieranie nowych artystycznych perspektyw – to wszystko składa się na PROJEKT 1+1=1. Paweł Czekański podejmie relacje człowiek-zwierzę, natomiast Atsushi Aizawa weźmie na ruszt powiązania ludzi z naturą nieożywioną.

Podejście tych dwóch twórców jest o tyle ciekawe, kiedy weźmie się krajowe konteksty. W Polsce bez dwóch zdań widzimy niszczycielską działalność człowieka wobec przyrody. Z kolei Japończycy ciągle muszą zmagać się z matką naturą: trzęsienia ziemi, wulkany, fale tsunami… IN YOUR BONES nie chce jednak prezentować samych różnic kulturowych. Projekt chce pokazać, że problemy z przyrodą (które często wywołuje sam człowiek) dotykają nas wszystkich, bez względu na pochodzenie, status czy ideologie. Stąd 1+1=1, które tu oznacza człowiek i naturę jako jedną całość.

Coolturowo.pl tym bardziej zaprasza na zobaczenie IN YOUR BONES, gdyż część dochodów z wystawy będzie przeznaczona na Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Stowarzyszenie walczy o dobro zwierząt hodowlanych, a także działa na rzecz informowania konsumentów o warunków życiowych tych zwierząt. Możecie zatem nie tylko zobaczyć ciekawą wystawę, ale również wspomóc naszych mniejszych bliźnich;-)

Wernisaż IN YOUR BONES odbędzie się 23 listopada o godzinie 19:00 w Galerii Sztuki SOCATO. Wystawa potrwa do 29 grudnia 2018. Po więcej szczegółów zapraszam na oficjalną stronę galerii.

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz dołączyć do #CoolturowejRewolucji? Bądź zawsze na bierząco z #PełnąCoolturą. Zaprenumeruj newsletter!

*na pewno nie dostaniesz od nas żadnego spamu :)

You may also read!

Michał Hrisulidis “Złożony”

Gdy za oknem taki śnieg, aż nie chce się wychodzić z domu. A szkoda, bo zima to świetny okres do odwiedzenia muzeum czy galerii. Między innymi możecie zapoznać się z wystawą "Złożony", której autorem jest Michał Hrisulidis. Wystawa do zobaczenia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Smaczku dodaje fakt, że mija 30 lat od pierwszej wystawy pana Michała, która miała miejsce w tej galerii!

Read More...

Pudełko z guzikami Gwendy.

Stephen King pisze już kilkadziesiąt lat i nie zapowiada się na to, aby miał nagle przestać. To akurat dobra wiadomość, bo od niepamiętnych czasów jestem fanem jego pióra. Czy to kryminałów, dramatów czy rzecz jasna horrorów. Tylko jego “Mroczna wieża” mi się nie podoba. Za to “Pudełko z guzikami Gwendy” od razu pochłonąłem i powiem jedno - kawał dobrej literatury!

Read More...

Oakwood – horror z dinozaurami

Każdy fan “Jurassic Park” (i dinozaurów w ogóle) pewnie z miłą chęcią pograłby w jakąś dobrą grę z wielkimi gadami w roli tytułowej. Poczuć ten dreszczyk emocji, gdy ściga cię Tyrannosaurus Rex. Niestety, choć częściowo moda na nie wróciła, to wielcy wydawcy zdają się tego nie zauważać. “Oakwood” choć krótkie, stara się chronić honoru branży.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu