IN YOUR BONES

In Newsy ze Świata

Portal Coolturowo.pl serdecznie zaprasza na wystawę „IN YOUR BONES”, która jest częścią projektu PROJEKT 1+1=1. Wystawę można zobaczyć w Galerii Sztuki SOCATO GALLERY. Tym bardziej zapraszamy, iż część dochodów zasili Stowarzyszenie Otwarte Klatki!

 

Zdaje się, iż Polska i Japonia zbliżają się do siebie coraz bardziej. Nie tylko postępujące zainteresowanie u nas krajem Kwitnącej Wiśni (i na odwrót), ale też coraz więcej akcji kulturalnych. Na naszym portalu możecie chociaż przeczytać recenzje z kilku wizyt w muzeum Manggha. Dziś z kolei serdecznie zapraszamy na wystawę Atsushiego Aizawy i Pawła Czekańskiego IN YOUR BONES. Można ją zobaczyć w Galerii Sztuki SOCATO, która mieści się we Wrocławiu. Patronuje temu Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. Kuratorem zaś pani Joanna Kazimierczak.

IN YOUR BONES to pierwszy etap projektu kuratorskiego PROJEKT 1+1=1, w którym artyści podejmują temat tożsamości człowieka i natury, bez uciekania się do oczywistości. Wyszukiwanie zależności pomiędzy człowiekiem i prawami natury oraz otwieranie nowych artystycznych perspektyw – to wszystko składa się na PROJEKT 1+1=1. Paweł Czekański podejmie relacje człowiek-zwierzę, natomiast Atsushi Aizawa weźmie na ruszt powiązania ludzi z naturą nieożywioną.

Podejście tych dwóch twórców jest o tyle ciekawe, kiedy weźmie się krajowe konteksty. W Polsce bez dwóch zdań widzimy niszczycielską działalność człowieka wobec przyrody. Z kolei Japończycy ciągle muszą zmagać się z matką naturą: trzęsienia ziemi, wulkany, fale tsunami… IN YOUR BONES nie chce jednak prezentować samych różnic kulturowych. Projekt chce pokazać, że problemy z przyrodą (które często wywołuje sam człowiek) dotykają nas wszystkich, bez względu na pochodzenie, status czy ideologie. Stąd 1+1=1, które tu oznacza człowiek i naturę jako jedną całość.

Coolturowo.pl tym bardziej zaprasza na zobaczenie IN YOUR BONES, gdyż część dochodów z wystawy będzie przeznaczona na Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Stowarzyszenie walczy o dobro zwierząt hodowlanych, a także działa na rzecz informowania konsumentów o warunków życiowych tych zwierząt. Możecie zatem nie tylko zobaczyć ciekawą wystawę, ale również wspomóc naszych mniejszych bliźnich;-)

Wernisaż IN YOUR BONES odbędzie się 23 listopada o godzinie 19:00 w Galerii Sztuki SOCATO. Wystawa potrwa do 29 grudnia 2018. Po więcej szczegółów zapraszam na oficjalną stronę galerii.

You may also read!

Król jest jeden – Godzilla 2: Król potworów

Z Godzillą jest jak z urzędem skarbowym. Można przed nią zamykać drzwi, wyklinać ją, a nawet strzelać, a ta

Read More...

Ze śmiercią mu do twarzy – John Wick 3

Filmy o zawodowych zabójcach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. "Zabójcy" ze Stallonem i Banderasem, "Nikita", "Wanted", swojski "Killer"

Read More...

Cyrk w teatrze! Oh, what the Circus!

Zaproszenie Teatru KTO na 32. ULICA Festiwal Teatrów Ulicznych któy odbędzie się w Krakowie, 4 lipca do 7 lipca 2019 roku.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu