Cyberteka czyli jak Kraków wyglądał kiedyś

In Cooltura
Cyberteka

Kraków obfituje w różnego rodzaju muzea i każde z nich (a przynajmniej każde, w którym byłam) jest wyjątkowe. Nie inaczej jest z wystawą zatytułowaną “Cyberteka. Kraków − czas i przestrzeń“, która łączy stare, klimatyczne eksponaty i obrazy (niekiedy prawdziwych sztukmistrzów) z nowoczesną technologią w postaci filmów, makiet i… części interaktywnych.

 

To właśnie sprawia, że wycieczka po Pałacu Krzysztofory jest niecodziennym miejscem turystycznym dla całej rodziny (zarówno Krakusów jak i przejezdnych gości).

 

Wystawa Cyberteka jest organizowana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Mieści się ono w historycznej kamienicy – pałacu Krzysztofory – na Starym Mieście w Krakowie. To miejsce już samo w sobie jest zabytkiem. Plotki głoszą, że to właśnie stamtąd miejsca wypożyczano meble na Wawel na czas koronacji Augusta II. Wystawa jest stała, więc kiedy tylko mamy ochotę (oczywiście w godzinach funkcjonowania muzeum), możemy dowiedzieć się jak zmieniało się miasto od czasów przedlokacyjnych (kiedy nie miało jeszcze praw miejskich). Według MHK wystawa ma na celu “edukować i upowszechniać w zakresie dziedzictwa narodowego”, turysta z kolei oczekuje, że poza oczywistym ubogaceniem wiedzy, będzie przy okazji dobrze się bawić. Muszę przyznać, że Cyberteka bezbłędnie łączy postawione przez siebie cele z oczekiwaniami turystów. 

1 of 9

You may also read!

Historia smoków – Ogień i Krew

Zdaje się, że "Gra o tron" najlepszy okres ma już za sobą. Niedawno skończył się serial, a o premierze

Read More...

Stworki na ulicy – Pokemon GO

Pokemony ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciągle wychodzą nowe gry, w coraz większej ilości miejsc da się kupić wersję

Read More...

Król jest jeden – Godzilla 2: Król potworów

Z Godzillą jest jak z urzędem skarbowym. Można przed nią zamykać drzwi, wyklinać ją, a nawet strzelać, a ta

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu