10 najdziwniejszych gatunków muzycznych

In Muzyka
gatunek muzyczny

Każdy gatunek muzyczny ma wiele oblicz tak samo jak cała muzyka. Moja lista najdziwniejszych gatunków muzycznych powinna ukazać te najbardziej dziwaczne. Niektóre twory trudno czasami uznać za sztukę, jednak zawsze znajdą się fani (w tym często i ja), którzy z jakiegoś mniej lub bardziej racjonalnego powodu obcują z tymi dziełami. Lista będzie dosyć konkretna, ale postaram się na pewno przybliżyć każdy z nich i podać od razu przykład.

Numer jeden: Grindcore 

O Grindcorze można pisać całe poematy, jednak od czegoś wypadałoby zacząć. Ów gatunek muzyczny wypłynął głównie na Wyspach Brytyjskich i w USA, jednak korzenie jednej i drugiej sceny nieco się różniły. W USA był to głównie metal, w UK – punk. Ostatecznie jedno i drugie wyewoluowało z mieszanki thrash metalu, hardcore’a i punk rocka. O co zatem w tym chodzi i co w tym dziwnego? Ekstremalność podkręcona do granic możliwości. Wokale są brutalne, często nieludzko przesterowane, często imitujące świńskie kwiczenie, ryki i innego rodzaju smakołyki. Muzyka jest równie brutalna, utwory często krótkie (You Suffer kapeli Napalm Death ma około sekundy) mieszczą się w hurtowych ilościach na płytach (EP wydana w 1989 roku kapeli Anal Cunt o nazwie 5643 Song EP posiadała dokładnie taką ilość utworów jaką autorzy podali ;)). Oczywiście same podgatunki grindcoru zasługiwałyby na osobny artykuł, ale pozostawię póki co ten temat nieruszony.

Wspomniany You Suffer (dla mnie zawsze to będzie klasyk):

Przykład deathgrindu w wykonaniu Cattle Decapitation:

Wspomniana EP Anal Cunt:

1 of 10

You may also read!

Manggha, Wajda i przyjaźń

Kwarantanna to nie najlepszy czas dla muzeów. Możliwe, że i już po niej ludzie ( przynajmniej przez jakiś czas)

Read More...

Geralt z USA – Wiedźmin

Polacy nie gęsi i swoich bohaterów mają - a przynajmniej jednego, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Geralt z

Read More...

James Bond w spódnicy – Tajne Agentki

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem stwierdzenie, że wywiad i służby wielokrotnie zmieniały bieg historii, walcząc przy tym na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu